Zagraniczne przesyłki

Jak wysłać tanio paczkę do Niemiec?

redakcja Kurier Info
cze 20 2017

Jeśli wysyłamy paczki za granicę, musimy liczyć się ze sporymi kosztami, jakie zwykle generuje tego rodzaju przedsięwzięcie. Problem staje się szczególnie poważny, gdy prowadzimy firmę, wiąże się to bowiem z częstym eksportowaniem zróżnicowanych produktów. Pozornie nieistotne kwoty w skali roku zmieniają się w naprawdę poważne koszty, a te stanowią spore obciążenie dla każdego przedsiębiorcy. Nie można więc uniknąć pytania o to, czy koszty eksportu mogą być, mimo wszystko, zminimalizowane, a tym samym, czy jest szansa na naprawdę tanie przesyłki wysyłane do Niemiec?

Bez względu na to, czy decydujemy się własną flotę spedycyjną, czy też opowiadamy się za wynajęciem zewnętrznej firmy zajmującej się przewozami, musimy liczyć się z tym, że jest to działanie generujące spory koszt. Owszem, nie oznacza to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem nieopłacalnym, tak naprawdę jednak korzystają z niego przede wszystkim te przedsiębiorstwa, które realizują naprawdę spore transporty. Jeśli więc wcale nie wysyłamy do Niemiec produktów w ilościach hurtowych, a jednocześnie robimy to z dużą regularnością, być może znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z usług tych firm, które oferują właśnie obsługę trasy Polska-Niemcy.

Często okazuje się, że zamiast na firmy spedycyjne, można postawić na firmy kurierskie, okazuje się bowiem, że są one w stanie zaproponować korzystniejsze warunki, a niekiedy również naprawdę konkurencyjne ceny. Oczywiście, nie można natychmiast zakładać, że wszystkie firmy kurierskie świadczą usługi stojące na jednakowo wysokim poziomie. Różnice dotyczą przy tym nie tylko ceny, ale i jakości usług, a i zasięg działania poszczególnych firm nie zawsze jest taki sam. Możemy więc mówić o solidnych przedsiębiorstwach, które jednak specjalizują się wyłącznie w przesyłkach krajowych albo takich, które obsługują jedynie niektóre kraje UE.

Wybór nie jest łatwy i podczas jego dokonywania zawsze w pierwszej kolejności należy brać pod uwagę nasze własne potrzeby. Nie można jednak zapominać o tym, że to kurierzy specjalizujący się w konkretnych trasach, potrafią nam zaimponować szczególnie konkurencyjnymi cenami. Jeśli więc przesyłki do Niemiec mają być tanie, najlepiej, jeśli oferuje je firma, która udaje się w pierwszej kolejności właśnie w tym kierunku. Samo poszukiwanie firm kurierskich wcale nie musi być trudne. Z pomocą przychodzi nam Internet, a wraz z nim wyszukiwarki stworzone właśnie po to, aby możliwe było zestawianie ze sobą ofert poszczególnych podmiotów. Pozwala to na znalezienie rozwiązań atrakcyjnych cenowo i wysokiej jakości.

Udostępnij