Zagraniczne przesyłki

Jak taniej wysłać towary do Anglii?

redakcja Kurier Info
cze 16 2017

przesyłki kurierskie do Anglii

Każdy przedsiębiorca wysyłający coś czasami za granicę wie, że wiąże się to ze sporymi kosztami. Niestety, przewożenie zwłaszcza towarów na paletach (czyli tych, które mają niestandardowe wymiary lub wagę) jest stosunkowo drogie. Odpowiada za to głównie konieczność przewożenia ich specjalnymi pojazdami oraz daleki dystans. Niełatwo jest znaleźć tańszy transport do Anglii, na szczęście jednak można to zrobić. W jaki sposób taniej wysłać towary na Wyspy za pośrednictwem kurierów?

Na własną rękę czy za pośrednictwem firmy przewozowej?

Pewnym sposobem na przewożenie towarów, na przykład nadawanych ze sklepu internetowego, jest inwestycja we własną flotę – czyli pojazdy oraz kierowców. Jest to oczywiście opcja wygodna, jednak dla wielu mniejszych firm ciągle pozostaje w sferze życzeń i planów na odległą przyszłość, gdy biznes się rozwinie i zacznie generować większe dochody. Mnij kosztowne jest podpisanie umowy z przewoźnikiem, zajmującym się profesjonalnie dostarczaniem towarów na Wyspy. Kurierzy przewożą palety, nawet takie o większych wymiarach. Trzeba się tylko upewnić, że upatrzona firma rzeczywiście dysponuje odpowiednio dużymi samochodami i że jej oferta jest w miarę opłacalna. W przeciwnym razie współpraca będzie generowała koszty wprawdzie rozłożone w czasie, jednak w efekcie równie wielkie, jak zakup własnej floty. W jaki sposób szuka się odpowiedniego kuriera i czy zawsze trzeba korzystać jedynie ze znanych, wielkich firm?

Nie tylko wielcy przewoźnicy – jak znaleźć firmę?

Jeśli firma pokrywa koszty przesyłki, a przy tym korzysta tylko z popularnych przewoźników i nadaje kilka do kilkudziesięciu paczek dziennie za granicę, musi liczyć się z dużym kosztem swojej działalności. Dlatego właśnie warto poświęcić czas na znalezienie alternatywy. Można skorzystać na przykład ze specjalnych wyszukiwarek przewoźników, które pozwalają zaznaczyć preferowane parametry oraz sortują usługi od najtańszych do najdroższych. Wystarczy wpisać adresy nadania i odbioru przesyłki, żeby wygodnie porównać oferty firm przewozowych, świadczących usługi przedsiębiorcom.

Czasami okazuje się, że bezkonkurencyjne, ogromny firmy przewozowe w rzeczywistości mają do zaoferowania swoich klientom mniej, niż niewielkie i mało znane. Dlatego warto dać szansę małym firmom, które chętniej przystają na negocjacje i dopiero starają się zdobyć klientów – stąd ich ciekawe, elastyczne oferty. Może się okazać, że stając się regularnym klientem takich firm przewozowych przedsiębiorstwo znacznie zaoszczędzi.

Udostępnij