Zamawianie kuriera

Jak zamówić usługi kurierskie?

redakcja Kurier Info
cze 12 2017

zamów kuriera

Zamówienie usługi kurierskiej jest dość łatwe, zwłaszcza dziś, gdy możemy zrobić to bez problemu za pośrednictwem strony internetowej. Nie trzeba się już martwić staniem w kolejce czy wykonywaniem kilku telefonów.

Zamawianie usług konkretnej firmy

Zamawianie kuriera jest dziś bardzo wygodne. Dawniej wysyłano przesyłki (paczki, listy) głównie za pośrednictwem Poczty Polskiej, a kurier był opcją trudniejszą i droższą. Trzeba było zapakować paczkę, zaadresować ją i osobiście dostarczyć do oddziału firmy kurierskiej. Z czasem pojawiła się możliwość telefonicznego zamówienia kuriera do domu – klient musiał zadzwonić, podać gabaryty paczki, ustalić zapłatę i poczekać na kierowcę. Z kolei Poczta wiązała się najczęściej z czasem zmarnowanym w kolejce.

Jak zamawia się kuriera dzisiaj? Bardzo szybko:

1. Wypełnienie formularza na stronie – waga,m wymiary paczki, czasem dodatkowe opcje, jak ubezpieczenie – efektem końcowym jest wycena usługi.

2. Wybór spośród zaproponowanych przez formularz usług firmy i zatwierdzenie wyceny.

3. Wpisanie danych nadawcy, czyli własnych, oraz adresy, z którego wyślemy paczkę.

4. Podanie danych odbiorcy.

5. Sprawdzenie, czy wprowadzone dane są poprawne i zatwierdzenie złożonego zamówienia.

6. Przekierowanie do płatności online, zwykle na stronę banku i wykonanie przygotowanego już przelewu, następnie wykonanie przelewu i automatyczny powrót na stronę kuriera.

7. Wydrukowanie otrzymanego, najczęściej na skrzynkę elektroniczną, listu przewozowego.

Zwykle płatności są zintegrowane ze stroną firmy kurierskiej, dzięki czemu można je wykonać szybko, z natychmiastowym zaksięgowaniem na koncie odbiorcy. Tak wykonana operacja jest o wiele szybsza. Nie trzeba się też martwić o jej bezpieczeństwo – PayU czy DotPay to sprawdzone, bezpieczne platformy płatności. Po wykonaniu całej operacji pozostaje czekać na kuriera, który zjawi się by odebrać paczkę i list przewozowy.

Broker kurierski – na czym to polega?

Od pewnego czasu istnieje także inna możliwość zamówienia usług kurierskich. To platformy wysyłek, zwane popularnie brokerem lub agentem kurierskim. Umożliwiają bardzo łatwe zamawianie kuriera i co najważniejsze, usługi za ich pośrednictwem są o wiele tańsze, czasem nawet tańsze, niż usługi Poczty Polskiej.

Jak korzysta się z takich platform? To równie proste, jak zamawianie usługi bezpośrednio na stronie danego kuriera, Wystarczy wejść na stronę serwisu brokerskiego i postępować według prostej instrukcji:

1. Podanie w formularzu danych o paczce, którą chce się wysłać – ten punkt wygląda dokładnie tak, jak w przypadku bezpośredniego zamawiania kuriera.

2. Wybór spośród ofert, często ofert więcej niż jednej firmy kurierskiej i zatwierdzenie wyceny.

3. Podanie danych nadawcy oraz odbiorcy, inaczej adresy wysłania i doręczenia paczki.

4. Sprawdzenie danych, zatwierdzenie i przekierowanie do płatności online, podobnie jak w poprzednim przypadku, następnie dokonanie płatności i automatyczny powrót na stronę.

5. Otrzymanie listu przewozowego i wydrukowanie go w dwóch egzemplarzach – pozostaje czekać na kuriera, by wręczyć mu list przewozowy oraz paczkę.

Udostępnij