Zagraniczne przesyłki

Jak znaleźć najlepszy sposób na tanią paczkę do Anglii?

redakcja Kurier Info
cze 15 2017

tanie paczki kurierskie lotnicze

Każdy, kto choć raz musiał się zmierzyć z koniecznością wysłania paczki do Anglii, zdaje sobie sprawę z tego, że jest to dość droga inwestycja, Wysyłanie przesyłek za granicę nigdy nie jest tanie, a Anglia jako miejsce ich odbioru generuje dodatkowe problemy ze względu na sporą odległość, jaką musi pokonać paczka. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że mówimy o wyzwaniu, któremu nie będziemy w stanie sprostać. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jakie czynniki mają największy wpływ na koszt przesyłki, musimy mieć świadomość tego, że wiele zależy nie tylko od jej rozmiaru, ale również od wagi. Jeśli więc dążymy do oszczędności, skompensowanie rozmiarów przesyłki jest jedną z najprostszych, sprawdzonych dróg.

Oczywiście, ograniczenie wagi paczki jest zadaniem bardzo trudnym, a niekiedy po prostu niemożliwym, jeśli jednak chcemy wpłynąć na jej rozmiar, możemy mieć więcej szczęścia. Nie brakuje przecież przedmiotów, które można poukładać nieco ściślej bez konieczności zostawiania wolnej przestrzeni i uzupełniania jej przez wypełniacz. Warto też pamiętać o tym, że rynek firm kurierskich rozwija się dynamicznie, a tym samym nie ma potrzeby ograniczania się do dobrze nam znanych dostawców przesyłek tylko dlatego, że nie zadaliśmy sobie trudu, aby go poznać. Nie brakuje przecież również mniejszych kurierów specjalizujących się właśnie w konkretnych trasach.

Firmy takie są w stanie zaproponować na nich nie tylko bardziej korzystne ceny, ale również usługi charakteryzujące się wyższą jakością. Wystarczy więc, że poświęcimy kilka chwil na ich znalezienie, a przekonamy się, że nadanie przesyłki może być tańsze niż tego oczekiwaliśmy. Tu z pomocą przychodzi nam zresztą najnowsza technologia, w tym specjalna wyszukiwarka pozwalająca już w ciągu kilku sekund przeanalizować oferty zdecydowanej większości firm kurierskich, które działają na krajowym rynku. Jeśli więc zależy nam na taniej paczce, która z Polski ma trafić do Anglii, nasze zadanie ogranicza się do określenia w odpowiednim formularzu, skąd i dokąd taka paczka ma zostać wysłana. Potem nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko wpisać rozmiar i wagę, a już na kolejnym etapie możemy zapoznać się z szeregiem wyników z kryterium cenowym na pierwszym miejscu. Taka forma prezentacji sprawi, że natychmiast można odnaleźć rozwiązania jak najtańsze, specjalny ranking pozwoli zaś na zapoznanie się z opiniami na temat firmy i sprawi, że dowiemy się, na ile są one profesjonalne. Porównywarka uwzględnia też promocje, które w danym momencie są organizowane przez firmy kurierskie, a okazuje się, że i tych nie jest wcale mało i warto się nimi zainteresować.

Udostępnij