Tani kurier - poszukiwany!

Jakosć i ceny usług kurierskich

redakcja Kurier Info
cze 23 2017

usługi kurierskie

Współczesny świat to tak zwana globalna wioska. Oznacza to, że chociaż cały czas żyjemy lokalnie, myślimy i działamy globalnie. Znacznie wzrosła nasza mobilność i w większym stopniu jesteśmy w stanie korzystać z zasobów zlokalizowanych gdzieś indziej, nawet w innym państwie czy na innym kontynencie. Elementem mobilności i dostępności jest oczywiście Internet i zakupy internetowe, a co za tym idzie także usługi kurierskie, dzięki którym uzyskujemy możliwość realnego korzystania z rzeczy zakupionych gdzieś indziej. Klasyczna poczta w praktyce znika z rynku i jej miejsce zajmuje kurier. Jeden z wielu. Jak wybrać tego najlepszego?

Niejedna firma we współczesnym świecie nie jest w stanie istnieć bez kurierów, ponieważ podstawowym elementem jej działalności jest sprzedaż towarów oddalonym od niej klientom i dostarczanie tych towarów pod ich drzwi. Bez kurierów wiele firm by po prostu nie mogło działać. Co więcej, wzrost mobilności oznacza także, że więcej paczek będziemy wysyłali do ważnych dla nas osób przebywających w innych krajach i więcej paczek będziemy od nich otrzymywać. Pojawił się wielki popyt na usługi kurierskie, więc naturalną koleją rzeczy pojawiła się też ich odpowiednio duża podaż.

Konkurencja między firmami kurierskimi jest intensywna, ponieważ ilość paczek jest ograniczona, a każdy chce zarobić. Konkurować najłatwiej jest oczywiście za pomocą ceny, ale coraz ważniejsza jest dzisiaj także jakość usług. Wybierając kuriera, trzeba to robić bardzo starannie.

Koszty ukryte

Tani kurier nie zawsze jest taki tani, jak się to nam może wydawać. Związane jest to najczęściej z różnego rodzaju kosztami ukrytymi. Samo wysłanie paczki jest tanie, ale naliczone zostaną jeszcze opłaty za jej ubezpieczenie i za jej śledzenie, co zazwyczaj jest może nie tyle darmowe, co już wliczone w cenę. Wybrany przez nas kurier powinien od razu podawać cenę ostateczną. Informacje na ten temat powinniśmy znaleźć na stronie internetowej kuriera w jego regulaminie świadczenia usług.

Informacje

Bardzo ważna kwestią jest tutaj czytelność i wygodna dostępność strony internetowej kuriera. Powinniśmy mieć możliwość dokładnego zapoznania się z regulaminem i poznać od ręki wszystkie informacje niezbędne dla prawidłowego przeprowadzenia procesu nadania przesyłki. Nieczytelność lub przesadne skomplikowanie jakichkolwiek ważnych treści określane jest jako „chowanie” ich i nigdy nie jest czynnikiem Dorze nam wróżącym.

Do dostępności informacji zaliczyć trzeba także możliwość korzystania ze śledzenia przesyłki.

Udostępnij