Tani kurier - poszukiwany!

Tanie przesyłki kurierskie palet

redakcja Kurier Info
cze 27 2017

tanie palety kurierskie

Firmy kurierskie zaczynały co prawda małymi kroczkami od dokumentów i drobnych paczek, ale było to bardzo dawno temu, a do tego rozwój rynku usług kurierskich jest zadziwiająco szybki, dlatego dziś kurierzy działają prężnie i na wielką skalę. Rozpiętość ich oferty rośnie z każdym rokiem i dzisiaj kurierzy zajmują się już praktycznie wszystkim, czym zajmować się można. Na tej liście znajdują się też oczywiście palety, które powoli stają się niemalże wyłączna domeną kurierów.

Paczka kontra paleta

W standardowej usłudze kurierskiej pojawia się zawsze paczka lub koperta o standardowych gabarytach. Jeśli jednak istnieje konieczność przesłania większych przesyłek, przesyłek ciężkich lub przesyłek niestandardowych, nieodzowna staje się europaleta. Okazuje się, że dla wielu przedsiębiorców o średnim zakresie działania, czyli dla firm, którym nie opłaca się tworzenie własnej floty transportowej, korzystanie z europalet jest optymalnym rozwiązaniem.

Wysłanie przesyłki przy pomocy europalety nie jest specjalnie skomplikowaną procedurą i jest bardzo podobne do wysyłania standardowej paczki. Konieczne jest zamówienie kuriera i wysłanie go bezpośrednio do magazynu, by stamtąd odebrał europaletę. Powinna ona być już zapakowana i przygotowana do drogi. Kurier ją weźmie do swojego samochodu dostawczego i tam też ją odpowiednio zabezpieczy, by nic nie stało się w trakcie jazdy. Potem paleta dotrze na miejsce i zostanie przez kuriera wyładowana. Nie pojawiają się tutaj dla przedsiębiorcy żadne dodatkowe koszty. Sam nie musi nic transportować i nie są też potrzebne żadne elementy infrastruktury załadunkowej.

Palety są rozwiązaniem tanim, ponieważ wprowadzają standaryzację do transportu towarów niestandardowych. W praktyce oznacza to, że transportowanie przesyłki cały czas jest stosunkowo proste, przez co nie rosną koszty kuriera i jest on w stanie zaoferować swoje usługi po niskich cenach. Sam przedsiębiorca nie musi też spełniać jakichś specjalnych wymagań, by być w stanie korzystać z tego typu usług. Dla firm jest to oszczędność czasu i pieniędzy, a ze względu na prostą procedurę transportową jest to też oszczędność nerwów.

Wysyłanie tanich palet w praktyce

Najważniejsze w wysyłaniu tanich przesyłek na europaletach jest znalezienie kuriera, który tę usługę wykona sprawnie i nie policzy sobie za dużo za jej realizację. W tym celu najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalnych porównywarek usług kurierskich, które w jednym miejscu gromadzą oferty wielu firm i pozwalają je porównać w ciągu zaledwie kilku minut.

Udostępnij