Tani kurier - poszukiwany!

Sposoby na znalezienie taniego kuriera

redakcja Kurier Info
maj 29 2017

Gdy analizujemy konkurencję, z jaką mamy do czynienia na rynku usług kurierskich, nie możemy nie zgodzić się z tym, że jest ona duża, a co za tym idzie, każdy z nas może wymienić przynajmniej kilka firm świadczących tego rodzaju usługi. Nie oznacza to jednak, że łatwo jest znaleźć kuriera, który będzie solidny, a jednocześnie będzie w stanie zaoferować nam usługi charakteryzujące się dużą przystępnością cenową. Możemy przez długie godziny przeglądać cenniki, a następnie porównywać je ze sobą, możemy jednak również skorzystać z lepszych rozwiązań. Jeśli nie podoba nam się pomysł własnoręcznego sprawdzania cen u każdego z usługodawców, wcale nie musimy tego robić. Dziś dostępne są również porównywarki kurierów, które wydają się rozwiązaniami znacznie bardziej atrakcyjnymi.

Wystarczy więc, że podamy podstawowe dane przesyłki, a także opcje dodatkowe, a możemy korzystać z zebranych w jednym miejscu wyników pochodzących ze wszystkich firm kurierskich obecnych w Polsce. Jeśli są one przejrzyście posortowane, a jednocześnie pozwalają nam na zestawianie ze sobą różnych opcji, bez trudu znajdziemy najciekawsze rozwiązania. Tu pojawia się zresztą pierwsza pułapka, nie każdy pamięta bowiem o tym, ze nie zawsze najtańsza z ofert jest jednocześnie tą, którą warto zainteresować się w pierwszej kolejności. Firmy różnią się przecież nie tylko ze względu na zakres usług, jakie oferują. Różnice odnoszą się również do ich jakości. Na szczęście, porównywarki dobrze radzą sobie z tym problemem, możemy więc porównać ze sobą nie tylko oferty poszczególnych firm, ale i opinie na ich temat.

Analiza tego, jak współpraca z kurierem układała się innym użytkownikom może okazać się bezcenna zwłaszcza wówczas, gdy zastanawiamy się nad wysłaniem rzeczy dość delikatnych takich, jak choćby szkło oraz inne rozwiązania, które mogą szybko ulec zniszczeniu. Czasem dobrze jest też porozmawiać ze znajomymi, którzy mieli już do czynienia z danym kurierem, ich opinia jest bowiem tą, co do uczciwości której najrzadziej mamy wątpliwości. Nie można zapominać i o tym, że zamawiając kuriera można korzystać z pośrednictwa, jakie oferuje nam broker kurierski. Nic też nie stoi na przeszkodzie temu, aby zawrzeć z wykonawcą indywidualną umowę, co ma sens zwłaszcza wówczas, gdy zlecamy duże ilości paczek i robimy to regularnie. Umowa indywidualna jest sposobem na zabezpieczenie interesów każdej ze stron, nie bez znaczenia jest zaś i to, że staje się wstępem do negocjowania indywidualnych stawek. Broker kurierski może okazać się pomocny także wówczas, gdy zależy nam na szybkim wysłaniu przesyłki, bez zbędnych przygotowań.

Udostępnij