Jak prawidłowo nadać paczkę?

redakcja Kurier Info
cze 19 2017

jak nadać paczkę

Kiedy wysyłamy paczkę, oczywiste jest, że chcemy, by dotarła do celu bez żadnych problemów. Czasami sami stajemy temu na przeszkodzie przez jej nieprawidłowe zaadresowanie. Z tego powodu kurier nie wie, gdzie właściwie ma paczkę dostarczyć.

Załóżmy, że mieszkamy na stałe we Francji i chcemy posłać trochę miejscowych przysmaków do domu. Francja jest znana z dobrego jedzenia, więc na pewno jest czym się pochwalić.

Najlepszym sposobem na dostarczenie przysmaków do domu rodzinnego będzie skorzystanie z usług firmy kurierskiej. Na sam początek trzeba ustalić, która firma wykona dla nas usługę przewozową. Jeśli mamy jakąś sprawdzoną firmę lub nasi znajomi polecą nam kogoś dobrego, możemy właśnie z tej firmy skorzystać. Jeśli takiej firmy nie mamy, możemy znaleźć coś Internecie. Wyszukiwarka z miejsca da nam wiele rezultatów. Dobrze jest sprawdzić, jaką opinię ma każda z tych firm i dokonać wyboru jednej z tańszych ofert. Kiedy już będziemy mieli przygotowane rzeczy do wysłania, trzeba je zapakować w pudełko, które nie będzie za małe, ale w którym też rzeczy nie będą się telepać, by nie doszło do uszkodzenia transportowanych do kraju rzeczy. Najlepiej jest stosować pudełka kartonowych lub plastikowe. Dane adresata umieścimy la liście przewozowym, ale warto jest osobno takie dane nanieść na paczkę, by nie doszło do żadnej pomyłki.

Warto pamiętać, że firmy przewozowe nie mogą wozić niektórych rzeczy, a do tego z ich regulaminu wynika, że niektórych rzeczy po prostu nie chcą wozić. Wśród tych rzeczy są płyny, które mogłyby się wylać w transporcie, zwierzęta (żywe i martwe) oraz przedmioty niebezpieczne. Przedmiotami niebezpiecznymi są noże, substancje chemiczne, substancje wybuchowe i wiele innych rzeczy, które przewoźnik na pewno wyszczególni. Kurierzy zwykle nie wożą też pieniędzy.

Kwestia ceny bywa dość skomplikowana, ponieważ niektórzy nadawcy nie za bardzo ufają tanim przewoźnikom i starają się unikać najtańszych ofert. W rzeczywistości wcale nie jest to nic podejrzanego. Różne firmy kurierskie, zwłaszcza w przypadku przesyłek międzynarodowych, wchodzą w kooperacje, po czym wymieniają się przesyłkami w celu minimalizacji kosztów dostawy. Pozwala im to oferować naprawdę tanie usługi.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli tylko przyłożymy się do odpowiedniego zapakowania paczki, nie będziemy starali się wysłać żadnego z towarów niedozwolonych i jeśli nasza przesyłka będzie odpowiednio zaadresowana, powinniśmy być w stanie bez większych problemów dotrzeć do adresata stosunkowo niewielkim kosztem.

Udostępnij